STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI O PROJEKCIE GALERIA KRONIKA KONTAKT
 
 

język/language:

STRONA GŁÓWNA

www.bialystok.uwb.edu.pl | bialystok@uwb.edu.pl

           
 

 

 
 

Aktualności

Plany na najbliższy czas
Data wpisu: 2 kwietnia 2008

W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie następujących wydarzeń:

3 kwietnia 2008: Anglojęzyczny wykład Alana Elsnera na temat etyki dziennikarskiej. (Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, Plac Uniwersytecki 1, sala 108A, godz., 14:40);

kwiecień 2008: Warsztat TOŻSAMOŚĆ. Prowadzący: dr Katarzyna Sztop-Rutkowska (Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, Plac Uniwersytecki 1, sala 28)

14 maja 2008: Dzień Międzynarodowy w ramach VII Tygodnia Nauk Humanistycznych (W planie: debata: Białystok da się lubić; wystawa zdjęć.)

28 maja 2008: Podsumowanie projektu, wydarzenie w ramach Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki;

Początek czerwca: Warsztat MAPY MENTALNE BIAŁEGOSTOKU. Prowadzący: mgr Radosław Poczykowski

Termin do ustalenia: Warsztat TOLERANCJA. Prowadzący: Pan Wojciech Koronkiewicz.

O wszystkich wydarzeniach będziemy informowali zainteresowane osoby za pomocą plakatów, wiadomości elektronicznych i naszej strony.

 

ażda jednostka postrzega swoje otoczenie, przestrzeń, w której się z znajduje i ludzi, którzy ją wypełniają, z perspektywy własnej kultury i własnych doświadczeń. Przestrzeń użytkowana przez nas na co dzień jest dla nas czymś zwykłym i oczywistym. Jej wyjątkowe walory stają się z czasem „przezroczyste”. Projekt „Co nas łączy, co nas różni?” pozwoli nam spojrzeć na własne miasto i region oczami mieszkańców innych krajów, bardziej czułych na charakterystyki, których my sami już dawno nie dostrzegamy. Dzięki zwróceniu uwagi na te elementy naszej rzeczywistości, które są dla gości z innych krajów zaskakujące, ale także na te które, pomimo dystansu kulturowego, wydają im się „swojskie”, proponowane działania pozwolą nam lepiej poznać nasze miasto i region oraz siebie jako jego mieszkańców.

Naszym celem jest stworzenie międzynarodowego zespołu fotograficznego, którego uczestnicy wykonają fotografie w dwóch kategoriach:

Co w Białymstoku mnie zaskakuje, dziwi? Co jest inne niż w moim rodzinnym mieście? Co jest dla mnie „obce”?

Co w Białymstoku przypomina mi moje miasto rodzinne? Co sprawia, że czuję się tu „jak w domu”? Co jest dla mnie „swojskie”?

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE...

 
   
 

PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ:
 

WE WSPÓŁPRACY Z:
 

Koło Antropologii Obrazu Koło Naukowe Socjologów Fundacja UwB Instytut Socjologii UwB Uniwersytet w Białymstoku


 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Programu „Młodzież w działaniu”, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białystok, a także Samorządu Studentów Wydziału Historyczno-Socjologicznego UwB.
 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Prezydenta Miasta Białegostoku Programu "Młodzież" Programu "Młodzież w działaniu" Samorządu Studentów Wydz. Hist.-Soc.


 

 

PATRONAT MEDIALNY

 BIAŁYSTOK ONLINE

 

 

Partnerami projektu są Akademicki Klub Turystyczno-Krajoznawczy i Erasmus Student Network – Politechnika Białostocka.

 

 

 
  Akademicki Klub Turystyczno-Krajobrazowy International Exchange Erasmus Student Network   

Strona Główna | Aktualności | O projekcie | Galeria | Kronika | Kontakt
http://bialystok.uwb.edu.pl | bialystok@uwb.edu.pl

© Mleczaki 2008